Дебати в сучасному світі широко популяризують програми навчальних закладів США, Канади, Великої Британії та інших країн Європи і Азії як окремий предмет, факультатив або як частина курсу з комунікації чи ораторського мистецтва. Вони розглядаються як ефективна педагогічна технологія і використовуються на уроках із різних предметів, де зміст навчання потребує обговорення суперечливих тем.

Окрім того, дебати є одною з найпоширеніших форм позакласної діяльності: шкільні та студентські турніри, міжнародні чемпіонати, дебатні організації, які об’єднують сотні шкільних клубів. Підтримка дебатного руху національними урядами, громадськими й міжнародними організаціями свідчить про їх популярність і значний потенціал для інтелектуального розвитку молоді.

Так, 12 квітня 2018 року за підтримки відділу молоді і спорту департаменту гуманітарної політики міста спільно із ініціативою громадою «Активна Громада: право вибору» громадської організації «Інститут «Республіка», за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) та за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), у сесійній залі Кам’янець-Подільської міської ради відбувся суперфінал міського студентського дебатного турніру, в якому взяли участь команди з коледжу ПДАТУ і К-П відділення ІДКЕП, економічного коледжу та нашого вишу.

Тема дебатів – «Прозорість партійних бюджетів». Команди сформували пропозицію та опозицію до теми. Варто зазначити, що кожен учасник повністю вжився у свою роль, – це зробило атмосферу заходу неповторною. Емоції, які переповнювали кожного із гравців, наповнювали їх доповіді особливим змістом, а влучно підібрані аргументи набирали все більше “обертів”.

За результатами суддівських голосів, переможцями суперфіналу стали команди-представники нашого вишу «Журналіст політології» – Грушанська Діана й Сидорчук Олександра  та «Покоління незалежних» – Дем’ян Катерина та Зарічний Ігор.  Тренували наших переможців  Волковинський Сергій, Білецька Тетяна та Білоусова Тетяна .

Щиро вітаємо наших переможців та бажаємо їм успіхів у подальшій діяльності!

Максим Сльозкін