Кафедра української мови навчально-наукового інституту української філології та журналістики активно розширює горизонти співпраці зі стейкхолдерами, зокрема залучає до аудиторних занять.
23 жовтня 2024 р. відбулася зустріч здобувачів вищої освіти спеціальностей «Філологія. Українська мова та література» (гарант освітньої програми «Українська мова і література» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Наталія Шеремета, другого (магістерського) рівня Інна Беркещук) і «Журналістика» (гарант освітньої програми «Журналістика» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Оксана Почапська) з працівниками Центру життєстійкості «Карітас» Кам’янець-Подільської територіальної громади.
Наталія Ільєва та Ольга Банах, випускниці навчально-наукового інституту української філології та журналістики, провели для здобувачів лабораторне заняття-тренінг на тему «Стійкість під час війни».
Компанієць Вікторія, здобувачка вищої освіти групи Fukr1-M24
Під час зустрічі Ольга та Наталія поділилися корисними порадами, як боротися зі стресом і чинниками, що його спричиняють. Особливо важливим було обговорення у контексті теперішнього важкого часу війни, коли емоційний тиск і постійні загрози значно впливають на ментальне здоров’я кожного з нас. «В умовах війни необхідно вчитися працювати над собою, підтримувати своє ментальне здоров’я та не соромитися звертатися за допомогою до спеціалістів», – наголосила спікерка Ольга. Хоч тема нашого обговорення була надзвичайно складна, але ми були позитивно налаштовані: знайомилися, ділилися своїми життєвими історіями, у тому числі й стресовими.
Мені дуже приємно, що мала таку нагоду відвідати зустріч! Особлива подяка Наталії Петрівні Шереметі! Адже вона об’єднала «залюблених у слово»! Дякуємо нашим випускницям Наталії Ільєвій та Ользі Голуб за нові знання та знайомства. Також вражена щирістю та креативністю студентів-журналістів. Думаю, що це взаємно. Радію, що наш ННІ УФЖ має таких чудових та творчих студентів!
Шинькарук Вікторія, здобувачка вищої освіти групи Fukr1-В23
23 жовтня я відвідала лабораторне заняття, яке проводили працівники центру «Карітас». Нам розповіли про те, як на нас впливає стрес; ми змогли спробувати за допомогою вправ визначити власні стресори, що змушуть почуватися пригнічено, надмірно нервувати. Спробували ми відшукати для себе «ресурси», що допомогли б вгамувати стресові емоції. Мені сподобалось, що зустріч відбувалася у формі діалогу: ми дискутували, висловлювали свої міркування. Загалом, ми були вільні у висловлюваннях. Я гарно провела час і дізналась більше про стрес та його вплив. Якби у мене була можливість, я б залюбки відвідала подібну зустріч знову.
Також хочу зазначити, що в цьому центрі життєстійкості працюють психологи, які можуть, за потреби, надати допомогу безкоштовно.
Для мене це був цінний досвід. Раджу і вам не боятись відвідувати подібні тренінги: вони завжди підуть вам на користь.
Попова Тетяна, здобувачка вищої освіти групи Zh1-В23
Психологічний тренінг у Центрі життєстійкості став незабутнім досвідом усвідомлення, як стрес впливає на наше фізичне і психічне здоров’я, і як навчитися керувати ним, аби не втрачати стійкості в складних ситуаціях.
Під час тренінгу ми брали участь у цікавих іграх, які допомагали краще зрозуміти, як реагує наш організм у стресових ситуаціях і які способи подолання стресу можуть бути ефективними. Виконували техніки релаксації, дихальні вправи для зняття напруги. І моє самопочуття направду стало кращим.
Особливістю цього заняття була інтерактивність. Ми всі об’єдналися атмосферою довіри.
Тепер я знаю, як краще адаптуватися до складних ситуацій і залишатися сильною, не втрачаючи внутрішньої рівноваги.
Лабораторне заняття-тренінг дав гарну нагоду познайомитись студентам із потенційними роботодавцями. Водночас благодійна організація «Карітас» може слугувати базою проходження практики студентів-філологів і журналістів.
Філологи та журналісти об’єднані спільною метою: словом творити якісне майбутнє України. Разом вони формують міцне підґрунтя для культурного та інформаційного простору українського суспільства. Філологи досліджують, зберігають та примножують багатство мови, а журналісти доносять його до загалу, роблячи мову життєствердною і сучасною. Разом створюють єдину силу, що формує наш національний світогляд. Успіхів усім – залюбленим у Слово!
Наталія Шеремета,
доцент кафедри української мови,
заступник директора ННІ української філології та журналістики
з навчальної роботи та забезпечення якості вищої освіти