09 листопада здобувачка вищої освіти ННІ української філології та журналістики спеціальності Журналістика (група Zh1-B24) Ольга Гідзіль запросила своїх одногрупниць долучитись до Дня зосередження для молоді в Кам’янці-Подільському при кафедральному костелі святих апостолів Петра і Павла.
Після занять Ольга зібрала одногрупниць і куратора групи Наталію Загоруйко та провела осінніми стежками до Старого міста. У нас був вільний час перед реєстрацією, тож куратор запропонувала відвідати надзвичайно мальовничий закуток на вулиці Довгій, де знаходиться майстерня заслуженого художника України Бориса Негоди, чиї картини, як за часи його життя, так і сьогодні, надихають багатьох людей. Нам дуже було цікаво побувати в тому місці, де працював митець.
Вважаю, що серія картин «Козацької абетки» Б.М. Негоди є знаковою, адже кожен символ, ніби оживає на полотні, створюючи живописну мозаїку, передаючи національний колорит і культурні особливості України. Ці твори не лише відображають буквальний «алфавіт», але й алегорично передають складність, багатогранність і глибину української ідентичності, культури та історії. Літери взаємодіють між собою в різних площинах, створюючи динаміку й додаючи витонченості композиції. Ці роботи стали своєрідним віддзеркаленням українського духу й надихають своїм патріотичним підтекстом. Відтак, мріємо повернутись у це неймовірне місце, де панує незабутня мистецька атмосфера й ознайомитись детальніше з творчим життям міста.
Після цього Ольга організувала відвідування Євхаристії (Святого Причастя) – обряду, що символізує Тіло і Кров Ісуса Христа під видами хліба і вина. Студентки взяли участь у богослужінні.
«Це був цікавий і незвичайний досвід для мене», – каже Анастасія Ліщук. Мене ж музика, молитви та краса костелу зачарували до глибини душі. Я відчувала вібрації музики всім тілом, а атмосфера була просто неймовірною.
Після богослужіння ми обідали разом із молоддю та священиками, які тепло нас приймали. Знайомлячись із новими друзями, ми провели час у спілкуванні та відпочинку. Згодом відвідали Адорацію Пресвятих Дарів – католицький обряд поклоніння, під час якого віряни моляться до Ісуса Христа, присутнього в освячених хлібцях, які символізують Його Тіло.
Після закінчення Адорації, ми вийшли із Домініканського костелу та почали ділитися своїми душевними враженнями, оскільки молитви й музика вразили до глибини душі, викликавши почуття умиротворення та радості.
Далі ми вирушили на Веселий вечір, де, поділившись на команди, змагалися в конкурсах. Раділи новим знайомствам та відчували спорідненість душ із іншими. Було приємно перебувати в колі молоді та священиків, які дали змогу відчути душевне тепло, радість життя та свободу своїх дій і думок, яких ніхто не засуджує. Вечір завершили молитвою, обіймами та танцями з молоддю.
Вікторія Слісаренко,
здобувачка вищої освіти групи Zh1-В24
ННІ української філології та журналістики