18 жовтня 2022 року святкував би свій 70-річний ювілей кандидат філологічних наук, доцент Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, відомий в Україні науковець, член Національної спілки краєзнавців України, член громадської організації «Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка», буковинець, який своє життя присвятив дослідженню етнорегіону Поділля Танасій Іванович Колотило.
Його життя постійно потребувало слова – слова в звертанні до студентської аудиторії, слова під час робочої бесіди з респондентами в етнологічних експедиціях…. Слова прагне сьогодні і його душа. Слова – на пошану колеги, фольклориста-польовика, фольклориста-теоретика, засновника та організатора навчально-наукової лабораторії етнології в університеті, аналогів якої важко знайти в навчальних закладах України, оберігача українських традицій, режисера-постановника неодноразових народознавчих заходів на відзначення народних і державних свят в університеті. Людини, яка подібно яскравій кометі, згоряючи, залишає слід, який бачать інші.
Майже половину свого життя Танасій Іванович віддав роботі в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка.
«Слава і гордість» − так про таких людей, як Танасій Іванович Колотило, сказано у передньому слові книги шани й пам’яті «Кам’янець-Подільський державний університет в особах», започаткованої ексректором О.М. Завальнюком. За заслуги перед університетом, відданість справі Танасія Івановича було нагороджено державним знаком «Петро Могила», а також грамотами та подяками. Щедро та щиро про нього відгукувалися друзі, колеги, шанували його і студенти. У 2018 році ім’я Танасія Колотила та короткий біографічний нарис про нього ввійшли до найповнішого двотомного видання «Українська фольклористична енциклопедія».
Короткий земний шлях судила йому доля, та слід, який залишив Танасій Іванович на цьому шляху, глибокий. Робота для нього була його особистим життям.
Хай стелиться легкою ходою дорога у вічність. Справа, розпочата Вами, продовжується…