1 листопада 2024 року аспірант освітньо-наукової програми «Філологія» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю  035 Філологія ФАРІОН Андрій провів заняття зі здобувачами вищої освіти навчально-наукового інституту української філології та журналістики, які обрали для вивчення дисципліни «Сучасна мовна картина світу» та «Етнолінгвістика» (викл. професор КОВАЛЕНКО Наталія). 

Андрій ФАРІОН навчався в Китаї, має досвід викладання китайської мови, тому на лекції він розповів про основні аспекти мовної картини світу китайців, акцентував увагу на національних особливостях, що відображають культурну специфіку та світогляд цього народу. Студентам було цікаво дізнатися про етнолінгвістичні основи та символіку кольорів, образи природи й традиційні уявлення китайців. Пізнавальною була інформація лектора про закони творення китайських слів, фонетичні особливості мови, написання ієрогліфів, мовленнєву  поведінку тощо.

Студенти активно долучалися до дискусії, запитуючи про різні аспекти міжкультурної комунікації та особливості інтерпретації  в мові. Також обговорили проблему як знання національних мовних картин світу може сприяти кращому розумінню культури та цінностей інших народів. Лекція викликала жвавий інтерес серед студентів, які високо оцінили можливість розширити свої знання про культуру та мову Китаю. 

 Такі зустрічі дають можливість майбутнім філологам і педагогам поглиблювати розуміння мовних та культурних відмінностей, що особливо актуально в умовах глобалізації.

Дякуємо Андрію за цікаву й змістовну лекцію!