05 квітня 2023 року в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбувся круглий стіл, організований кафедрою історії української літератури та компаративістики, «Полікарп Свідер – педагог, науковець, особистість», приурочений до 100-річного ювілею.

Полікарп Іванович Свідер – доктор філологічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, відмінник народної освіти, заслужений працівник освіти України, викладач Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, автор десятків наукових праць в галузі літературознавства, який присвятив майже 60 років свого життя педагогічній діяльності. Високий професіоналізм, нестримне бажання рухатись вперед, підкоряючи все більші і більші наукові вершини, постійно збагачуючи себе новими й глибокими знаннями, створили Полікарпу Івановичу заслужений авторитет та пошану серед науковців, колег та випускників.

Модераторував зустріч Олег Рарицький – доктор філологічних наук, професор кафедри історії української літератури та компаративістики.

Науковий захід розпочався з літературно-біографічної композиції у виконанні студентів навчально-наукового інституту української філології та журналістики.

Здобувачі бакалаврського рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) академічних груп Ua1-B22, Ukr1-B22, Ukr1-B19 виголосили доповіді на теми:

• Біографічний етюд: життєвими дорогами Полікарпа Свідера.
  • Педагогічна діяльність Полікарпа Івановича Свідера.
  • Наукові грані таланту професора Полікарпа Свідера.
  • Життєві цінності Полікарпа Івановича Свідера.
  • Продовження традицій: науково-методичні студії в руслі наукової школи професора Полікарпа Свідера.

У другій частині заходу спогадами про наукову і творчу діяльність поділилися учні та колеги професора Полікарпа Свідера: директор ННІ української філології та журналістики, доктор філол. наук, доцент кафедри української мови Борис Коваленко, канд. філол. наук, доцент Юрій Маркітантов, доцент-емерит Людмила Третяк, асистент Василь Товкайло.

До роботи круглого столу долучилися викладачі Кам’янець-Подільського фахового коледжу культури і мистецтв – завідувач відділення Олександра Павлюк та канд. пед. наук Надія Степанівна Богуцька – дружина П. Свідера, а також син Полікарпа Івановича – кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки підприємства Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка Олександр Полікарпович Свідер.

Книжкову експозицію підготувала завідувач інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки Галина Гайшук.

На завершення круглого столу студенти, викладачі ННІ української філології та журналістики і гості вшанували пам’ять професора Полікарпа Свідера, відвідавши могилу на Алеї слави міського кладовища.