21 квітня 2023 р. у Вінницькому державному педагогічному університеті імені М. Коцюбинського відбулася чергова ХІ Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих учених «Подільська регіональна лексикологія: стан та перспективи» (модератор Інна ГОРОФ’ЯНЮК, кандитат філологічних наук, доцент).

Навчально-наукова лабораторія діалектологічних досліджень навчально-наукового інституту української філології та журналістики Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка надає цьому заходу організаційну та інформаційну підтримку, має можливість оприлюднювати результатів наукових досліджень із говіркового мовлення Поділля.

До роботи конференції долучилися викладачі та здобувачі вищої освіти з Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського, Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та  Хмельницького національного університету.

На пленарному засіданні доповідь «Дослідження фраземіки подільського говору: здобутки і перспективи» виголосила Наталія КОВАЛЕНКО, доктор філологічних наук, доцент кафедри української мови, керівник навчально-наукової лабораторії діалектологічних досліджень.

Вікторія КОМПАНІЄЦЬ, здобувачка вищої освіти спеціальності 035 Філологія, презентувала свої дослідження мови творів подільського поета Йосипа Осецького, зокрема семантико-стилістичні особливості юкстапозитів у збірці «Стежка кольору місяця».