Опубліковано тринадцятий випуск «Збірника наукових праць студентів та магістрантів навчально-наукового інституту української філології та журналістики. У науковому виданні вміщено доповіді, виголошені на ІІ Всеукраїнській науковій конференції здобувачів вищої освіти «Нові парадигми сучасної філології», яка відбулася 22 листопада 2023 року в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка (http://surl.li/pfeiq).

Апробацію наукових здобутків здійснили студенти навчально-наукового інституту української філології та журналістики Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Державного податкового університету, ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», Житомирського державного університету імені Івана Франка, Комунального закладу вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж», Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Поліського національного університету, Хмельницького національного університету, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

У статтях висвітлено сучасні тенденції розвитку українського мовознавства й літературознавства, а також актуальні проблеми методики навчання української мови і літератури в закладах загальної середньої та вищої освіти.

Редакційна колегія дякує здобувачам вищої освіти за активність у представленні своїх наукових пошуків.